Металеве «мереживо» в побуті: ексклюзивний кований декор

Неповторний дизайн кованих виробів ручної або частково ручної роботи – прекрасне доповнення до стандартного інтер’єру приміщень або ділянки. При цьому, незважаючи на декоративність кованих предметів інтер’єру, вони мають високу міцність і довговічністю, властивої металевим виробам.

Унікальний дизайн кованих виробів

Велика частина кованих елементів декору створюється з стандартного металопрокату: смуги, прутка, полого профілю різного типу. Однак творче осмислення конструкції і заміна найпростіших деталей на більш складні з геометрії дозволяє перетворювати типову продукцію прокатного стану в дивовижні витвори мистецтва. При цьому деякі заміни є технологічним прийомом. Чудовим прикладом є кронштейни для полиць: доповнення куточка, що підтримує площину полки, фігурним розкосом, одночасно підсилює конструкцію, підвищуючи її здатність навантаження, і помітно збільшує декоративність виробу.

Підготовлені елементи кованого виробу «збираються» в єдине ціле шляхом зварювання, що забезпечує максимальну надійність з’єднань і жорсткість конструкції. Створені таким чином підставки легко витримують вагу раковин з каменю або кераміки, причому декоративні елементи дозволяють підкреслити унікальність обладнання і при цьому забезпечити вільний доступ до них для підключення комунікацій і обслуговування.

Додаткову принадність кованому декору надають декоративно-захисні покриття. Вони можуть імітувати темну поверхню «чорного металу» або ж точно передавати відтінки цінних сплавів, наприклад, бронзи.

Кований декор для інтер’єру: різноманітність функціоналу

Ковані предмети інтер’єру можна умовно розділити на кілька груп:

  • підвісні – світильники, полиці, утримувачі;
  • підлогові – підставки, стелажі, столики;
  • настінні – полки, світильники, кронштейни.

У всіх випадках виріб складається з декількох основних частин: опорної, передає навантаження на несучу площину, а також підтримує, тобто сприймає навантаження від корисної ваги розташованих на виробі предметів. Обидві частини можуть мати кований декор, як у вигляді суто доповнюють основну конструкцію прикраси, так і у вигляді елементів функціонального каркаса.

Унікальність кованих виробів для інтер’єру дозволяє зробити обстановку індивідуальної без втрати комфорту її для користувачів, причому використання таких виробів можливо не тільки в класичному або стилізованому під старовину стилі оформлення, а й у цілком сучасних приміщеннях – головне правильно підібрати кований декор.