Художня ковка і її стилі Ви любите вишукану художню ковку в старовинному стилі або віддаєте перевагу сучасну геометрію? Дізнайтеся більше про те, які бувають стилі в куванні і вам буде легше оформити замовлення.


Класицизм - основа всього


Художня ковка в стилі класицизм - це геометрично правильні пропорції, зважений орнамент, чітка простота геометрії. Цей стиль все таки впирається в минуле своїм корінням, тому його доповнюють рослинні орнаменти і елементи античної художньої ковки. В орнаменті переважають волюти (спіральні завитки), квіти, піки, кулі - але в невеликій кількості, пропорційно і більш скромно, ніж інші античні стилі.


Ренесанс - збалансована розкіш


Вишуканість і химерність художньої ренесансної кування вражає з першого погляду. У цьому стилі переважає свято розкоші і використовується безліч елементів, що створюють складний візерунок. Безліч завитків, так званих баранчиків, волют.


Незважаючи на достаток елементів, всі вони складають собою єдиний врівноважений геометрично візерунок.


Готика - величність і войовничість


Стиль готики можна відразу відрізнити по переважному візерунку з наконечниками, хрестами і балясинами. Зовні вони нагадують піки стріл і списів. Трехконечние гусячі лапки також використовуються для готичної кування. З рослинної тематики допустимо використання листя. Каркас конструкції в стилі готика відрізняється лаконічністю.


Бароко - пишність і примхливість


В бароко виявляються аристократизм і прагнення жити розкішно і пишно. Тут допустимі використання самих різних кованих елементів, в каркасі створюється безліч завитків. Переважає символізм: маски, знаки і форми володіють особливим значенням.


Рококо - жіночне бароко


Якщо необхідно додати до бароко ще більше вишуканості, то використовується ще більш тонкий і химерний ажурний візерунок каркаса, прикрашений грайливими кованими елементами: ягодами, квітами, фігурками птахів, листям. Нічого важкого і громіздкого, ніякої войовничості: тільки свято.


модерн


Цей стиль активно проглядається в сучасних кованих конструкціях. Йому притаманні лаконічність і абстрактна геометрія. Допускається асиметрія, оригінальна стилізація.