Презентабельні і неймовірно міцні ковані вироби в будинку стають сімейною цінністю. Їх довготривалі експлуатаційні терміни навіть дозволяють передавати їх у спадок. Вони розкішні, солідні, і не втрачають своєї актуальності, зростаючи з роками в своїй цінності. Неважливо, що ви замовили в ковальській майстерні - предмети для інтер'єру або екстер'єрний кований декор - ви не прогадаєте, кожен елемент зробить ваш будинок ще більш дорогим, затишним і статусним.
Як експлуатувати ковані вироби і як доглядати за ними?


Завдяки стали і високоякісної ковальської фарбі ковані вироби служать буквально століттями. Вони не піддаються руйнуванню часом. Проте, якщо ви хочете ще більше продовжити їх експлуатаційний термін, ви можете доглядати за ними. Зрідка вони потребують фарбування та мастилі рухомих деталей.


Якщо у вашому дворі є витончені художні ковані вироби, доглядайте за ними, протираючи вологою ганчіркою пил. Не використовуйте абразивних речовин, які зітруть захисний шар ковальської фарби і роблять виріб тьмяним. Для додання блиску раз в тиждень можете натирати вироби воском. Раз на два роки виріб може покриватися лаком - це посилить його захисні властивості.


Найбільш схильні до руйнування ті предмети, які піддаються різких температурних перепадів, особливо камінна решітка та камінні приналежності. Для того щоб не пошкодити захисне покриття, не мийте грати водою, а протріть її м'якою ганчіркою.


Реставрація кованих виробів


Найчастіше багато користувачів старих кованих речей позбавляються від них, продаючи задешево або навіть викидаючи. Це груба тактична помилка: реставрація кованих виробів дозволяє вирішити будь-яку проблему і зробити виріб красивим і функціональним, оновити його. Як правило, в будь-ковальської майстерні є все, щоб привести ваше виріб в порядок, тому не поспішайте позбуватися від тих речей, які, як вам здалося, безповоротно вийшли з ладу. Крім лагодження, майстер може повністю обновити покриття і навіть надати йому інший колір і вид, наприклад, штучно зістарити, позолотити тощо.


Якщо кований виріб покрилося іржею


Незважаючи на те що ковані вироби покликані служити століттями, іноді клієнтам доводиться стикатися з сумним фактом - вже через рік-другий виріб раптово починає покриватися іржею. Як це могло статися?


В першу чергу таке відбувається через некомпетентного ставлення до фарбування. Один з основних моментів - якісна грунтовка і нанесення фарби на абсолютно чистий, знежирений грунтований метал.


Якщо іржа торкнулася вашого вироби, ви можете замовити фарбування в хорошій майстерні або зробити її самі. Але слід пам'ятати про те, що такі технології, як грунтування і фарбування краще здійснювати руками професіонала.